התמודדות אישה בדרך להיות אם חד הורית: ספר חושפני, אמיץ, המבוסס על סיפור חיים אמיתי

"לזרום עם זה" הוא ספר חדש ומיוחד, המתאר במילים נוקבות את סיפור חייה של אישה בדרך להיות אם חד הורית. זהו סיפורה של הסופרת מיקי אשד, שנכנסה להריון בלתי צפוי, לנטישתה לאנחות של אבי פרי בטנה והדרך להתמודדות עם החיים החדשים.

"... רק אל תגידי לי שאת בהריון," טון הדיבור הנוקשה שלו כבר אמר את הכול. "כן, אני בהריון," השבתי. הרגשתי את הזעם שלו עולה ומתפרץ כמו לבה. "אני לא רוצה ילדים! לא ממך, לא מאשתי ולא מאף אחת אחרת!" הוא צרח. "את יודעת מה? לא מעניין אותי. תשברי את הראש לבד. אני לא בתמונה. "אם את מחליטה להמשיך בהריון, זה יהיה הפרויקט שלך. בלעדי..."

 

"לזרום עם זה" הוא סיפור המבוסס על אירועים אמיתיים ומתאר את החוויות הרבות והלא קלות, שעברה המחברת במהלך השנים האחרונות. זהו סיפור על ההפתעה הענקית של החיים, אשר שינתה את חייה מקצה לקצה וכיצד מצאה את עצמה בהריון בלתי צפוי.

 

למרות שברון הלב והעצב ממערכת יחסים שנקטעה, המחברת מבינה שהיא קיבלה את המתנה הגדולה מכל ומחליטה לשמור על ההיריון היקר הזה. האיש, איתו ניהלה רומן סוער, במשך שנתיים, בחר לנטוש אותה בו במקום, משאיר אותה לאנחות, ללא תמיכה כלשהי ממנו. הוא אינו מוכן להכיר בילדה ולא מוכן לראותה. היא מוצאת את האומץ ואת הכוחות, לאסוף את השברים ולהמשיך הלאה בשטח לא מוכר, בדרך להיות אימא, חד הורית שלא מתוך בחירה.

 

הספר מביא בכנות מרגשת ובקורטוב של הומור את המציאות החדשה אליה נקלעה המחברת ואת ההתמודדות עם קשיי היום-יום הצפויים והבלתי צפויים שנקרו בדרכה וחולק עם הקורא את המידע שרכשה לאורך הדרך. 

 

מיקי אשד, בת 40, מתגוררת ברמת-גן יחד עם בתה ואימה, שעוזרת לה רבות ביום יום. היא מספרת: "כיום, כשיש לי ילדה קטנה, התלויה בי, הצורך הקיומי לדאוג לתינוקת קטנה שתלויה בי לחלוטין, מניע אותי קדימה. אני עוסקת בעבודה פרקטית, (ללא שעות משוגעות), ומפרנסת בכבוד.
אני אדם אופטימי, שתמיד מחפשת ומוצאת את הדרך להתמודד וללכת קדימה,למרות כל הקשיים. משהו, אותו עשיתי גם הפעם".

 

הסיפור משלב עבר, הווה ושאיפות לעתיד, מציאות ודמיון גם יחד. "עבורי הכתיבה הייתה מעין סוג של קתרזיס. הסיפור נכתב במהלך השנים האחרונות, בעקבות האירועים שקרו. לעיתים קרובות מצאתי עצמי כותבת על פיסות נייר או על מפיות של בית קפה בכל פעם שמחשבה כזו או אחרת קפצה לי לראש. לאט לאט הבנתי שיש כאן סיפור ושעלי לספר אותו.

 

המסר החשוב המועבר כאן הוא, שלא משנה עד כמה אנחנו מנסים לתכנן הכול מראש, לא תמיד אפשר. "לשבור את הכלים" או לבכות על "מר גורלי" כל החיים, זו לא הדרך הנכונה להסתכל על הדברים. אני יודעת שיש עוד נשים במצבי עם סיפור חיים דומה. חשוב לי שידעו שאפשר למצוא את הדרך. צריך לקחת אחריות למעשים שלנו ולתוצאות הנלוות בכל מקרה ולהתמודד.

 

"לזרום עם זה", בהוצאת הספרים "לברדור", מאת מיקי אשד, 171 עמודים, מחיר לצרכן 82 ש"ח.

כתבה ב- YNET: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3957945,00.html