רופאים ומומחים ברחבי העולם קוראים לפעולה דחופה למניעת משבר בריאות הכבד

 

רופאים ומומחים ברחבי העולם קוראים לפעולה דחופה למניעת משבר בריאות הכבד

המהדורה השנייה של דו"ח "מצב בריאות הכבד העולמי" של מכון הכבד העולמי חושף הזדמנויות מבטיחות

וושינגטון, 12 בדצמבר 2023 (GLOBE NEWSWIRE):

Global Liver Institute  - מכון הכבד העולמי (GLI), הארגון ללא מטרות רווח המוביל לבריאות הכבד בהובלת מטופלים הפועל ברחבי העולם, פרסם את המהדורה השנייה של דו"ח "מצב בריאות הכבד העולמי" שלו, הכולל כעת 22 מדינות המכסות את כל אזורי העולם. בעקבות התנופה של  יוזמת בריאות הכבד היא בריאות הציבור, מומחים בינלאומיים הפנו את תשומת הלב להזדמנויות דחופות עבור ממשלותיהם לתעדף ולשפר את בריאות הכבד.

מחלות כבד ממשיכות להוות נטל כבד על העולם ועל מערכות הבריאות שלו:

*מחלת כבד גורמת ל -2 מיליון מקרי מוות בשנה ברחבי העולם.

*על פי הערכות, כ-1.5 מיליארד בני אדם בעולם סובלים ממחלת כבד כרונית – עלייה של 13% מתחילת המילניום.

*כ-70% ממקרי סרטן הכבד ניתנים למניעה.

*נראה כי אפילו מחלות כבד נדירות עולות; בגרמניה, למשל, השכיחות עלתה בכ-30% בתוך פחות מחמש שנים.

"החקירה המתמשכת שלנו של היקף והיקף ההשפעה של מחלות כבד נותנת לנו גם אתנחתא וגם תקווה. אינטלקט אנושי רב עוצמה פיתח פתרונות חדשניים רבים", ציינה דונה ר. קרייר, JD, מנכ"לית GLI. "במקום לתת לפתרונות האלה לרדת לטמיון, הגיע הזמן להפנות את הרצון הפוליטי ליישומם ולהבטחת היכולת להשיג את בריאות הכבד - ואת הבריאות הכללית - ברחבי העולם".

קיימות כיום אסטרטגיות וטכנולוגיות שיכולות למנוע מחלת כבד או לתפוס אותה מוקדם. עם זאת, יישום כלים אלה יכול לדרוש השקעה כספית, הכשרה מקצועית, ולעתים קרובות ביצוע מורכב בקנה מידה המחייב תמיכה ממשלתית. כמה מהיועצים המומחים של הדו"ח הדגישו את הזדמנויות המדיניות וההצלחות שעשויות לתמוך בבריאות הכבד:

"אין לנו כיום כלים רבים לשלוט בעישון טבק, צריכת אלכוהול ואפילו צריכת דיאטות לא בריאות בווייטנאם", שיתף ד"ר טונג פאם, יועץ בדו"ח ומרצה / רופא באוניברסיטה לרפואה של האנוי. "אלה הגורמים המובילים השני והשלישי, ולכן הידוק התקנים, אולי העלאת מסים ויישום תוכניות קידום אחרות, יהיו חיוניים".

לעומת זאת, תוכנית טיפול ליברלית שסיפקה טיפול חדש בהפטיטיס C לחולים באוסטרליה ללא מחסומים רבים, חיסלה יותר ממחצית המחלה הנגיפית ברחבי המדינה. כפי שציינה יועצת בדו"ח והפטולוגית המובילה ד"ר סימון שטראסר בדו"ח, מספר תכונות הביאו לתוכנית מוצלחת, כולל הכשרה מקיפה של ספקי רפואה ראשונית, עלות ישירה מינימלית לחולים וגישה מקומית לטיפול.

מומחים לאומיים זיהו את האיומים הגדולים ביותר על בריאות הכבד בקהילותיהם. כעת, אלה שאכפת להם מבריאות הכבד ומהתנאים הקשורים אליו חייבים לדחוק במנהיגים הלאומיים שלהם לתעדף וליישם פתרונות.

יוזמת בריאות הכבד היא בריאות הציבור המתאפשרת הודות לתמיכה של Sanofi  ו- Salix Pharmaceuticals.

אודות מכון הכבד העולמי

 - Global Liver Instituteמכון הכבד העולמי (GLI) הוא ארגון ללא מטרות רווח 501(c)3 שנוסד מתוך אמונה כי בריאות הכבד חייבת לתפוס את מקומה בסדר היום העולמי של בריאות הציבור בהתאם לשכיחות וההשפעה של מחלות כבד. GLI מקדם חדשנות, מעודד שיתוף פעולה ותומך בהרחבת גישות אופטימליות המסייעות במיגור מחלות כבד. GLI פועל ברחבי העולם, מחויב לפתור את הבעיות החשובות לחולי כבד ולצייד תומכים לשיפור חייהם של יחידים ומשפחות שנפגעו ממחלות כבד. GLI מחזיק בשקיפות פלטינום עם Candid/GuideStar, חברה במועצת הבריאות הלאומית ומשמשת כמרכזת  בריאות  לאוכלוסיה  בריאה לשנת 2030. עקבו אחרי GLI בפייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין ויוטיוב או בקרו בכתובת www.globalliver.org.

קובץ מצורף

דו"ח מצב בריאות הכבד העולמי מהדורה 2 עכשיו מפורסם

לפרטים נוספים:

Christine Maalouf

Global Liver Institute

cmaalouf@globalliver.org

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire