איגוד יצרני הסאקה והשוצ'ו ביפן קיים ארוחת ערב בליון לציון שיתוף הפעולה עם אומני קולינריה צרפתים

איגוד יצרני הסאקה והשוצ‘ו ביפן קיים ארוחת ערב בליון לציון שיתוף הפעולה עם אומני קולינריה צרפתים

 

ליון, צרפת, 25 בפברואר 2024, (BUSINESS WIRE) :

Japan Sake and Shochu Makers Association - איגוד יצרני הסאקה והשוצ‘ו ביפן (JSS), בשיתוף עם ה-Union de la Sommellerie Française, קיים ארוחת ערב במכון Lyfe (מכון פול בוקוז לשעבר) בליון, צרפת, ב-19 בפברואר ב-7 בערב. שבעה סומלייה שמחזיקים בתואר MOF, אשר מוענק רק לאומנים בעלי כישורים מתקדמים שנחשבים לממשיכים ראויים של תרבות צרפת, הפגינו את מומחיותם על ידי שילוב הסאקה עם המטבח הצרפתי. בארוחת הערב נכחו כ-40 אנשי מקצוע מתעשיית האלכוהול, ובמהלכה שולבו שישה סוגי סאקה - החל בזן התוסס וכלה בזן המיושן - בארוחה צרפתית בת שש מנות, כולל קינוח.

לדברי אוטסונומיה היטושי, מנהל ה-JSS, "ההיסטוריה מלמדת, כי הזדמנות לייצוא סאקה לאירופה נפתחה לראשונה במהלך התערוכה שהתקיימה בפריז בשנת 1878. עם הופעתו הראשונה באירופה, הסאקה זכה להערכה נמוכה ביותר. העובדה כי אנחנו יכולים לקיים ארוחה משולבת נפלאה כל כך עם בעלי תואר ה-MOF, שמייצג את הכבוד הגדול ביותר בעולם הקולינריה הצרפתי, מוכיחה לא רק את איכותו המשופרת של הסאקה אלא גם מעידה על ההכרה בו כמשקה רב תכליתי, שמשתלב היטב עם מגוון מנות. אנחנו אסירי תודה על ההזדמנות הנפלאה הזו ומודים לאיגוד הסומלייה הצרפתי ולאומנים בעלי תואר ה-MOF, כולל קסבייה טוויזה, על השתתפותם".

כיום מתבצע ייצוא סאקה ל-75 מדינות ואזורים, כשערך הייצוא נכון לשנת 2023 עמד על 41.1 מיליארד ין. ערך הייצוא לצרפת עלה בשיעור מקורב של פי 3.7 במהלך העשור האחרון, והייצוא הכולל של הסאקה גדל פי 3.6 במהלך פרק זמן זה, כאות להפיכתו למשקה שמוערך על ידי הקהילה הגסטרונומית הבינלאומית. ה-JSS ימשיך לקדם הבנה נכונה של הסאקה ולשים דגש על הקסם הגלום בו, מעצם היותו משקה שמשתלב היטב עם סוגי בישול מגוונים, וזאת דרך קיום ארוחות משותפות וכיתות אמן.

גלריית תמונות/מולטימדיה אפשר למצוא בכתובת –

https://www.businesswire.com/news/home/53897851/en

 

אנשי קשר

לשאלות, יש ליצור קשר:
Japan Sake and Shochu Makers Association
דוא"ל:  vs@japansake.or.jp

מקור: Japan Sake and Shochu Makers Association

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire