המיזם התאגידי של Merck מרק, M Ventures, מגבה את Nucleai בקידום הסמן הביולוגי של בינה מלאכותית מרחבית שלה, הראשון בקטגוריה, בהרשמה קלינית פעילה

המיזם התאגידי של Merck מרק, M Ventures, מגבה את Nucleai בקידום הסמן הביולוגי של בינה מלאכותית מרחבית שלה, הראשון בקטגוריה, בהרשמה קלינית פעילה

 

ההרחבה מממנת את Nucleai בקידום הסמן הביולוגי של בינה מלאכותית מרחבית שלה בהרשמה קלינית פעילה

ההשקעה מרחיבה את הפריסה של טכנולוגיית סמנים ביולוגיים מרחביים המופעלים על ידי בינה מלאכותית, חיזוק אבחון נלווה עבור ADC, תרופות דו-סגוליות ואימונותרפיות

M Ventures היא זרוע המיזמים האסטרטגיים הארגוניים של Merck KGaA, דרמשטט, גרמניה

שיקגו, 3 באפריל 2024, --(BUSINESS WIRE)

Nucleai, חברת סמנים ביולוגיים של בינה מלאכותית מרחבית המפענחת שיחות סלולריות וממפה אינטראקציות סלולריות בתוך דגימות רקמה כדי לחזות תוצאות טיפוליות, השיגה השקעה של 14 מיליון דולר בהובלת M Ventures, זרוע ההון סיכון התאגידית של Merck KGaA, דרמשטט, גרמניה, ובתמיכה של משקיעים קיימים, מה שמביא את סך המימון ל-60 מיליון דולר. ההשקעה מאפשרת ל-Nucleai להמשיך לפרוס את אלגוריתמי הבינה המלאכותית שלה לגיוס פוטנציאלי של מטופלים לניסויים קליניים, לראשונה בתחום – מה שמסמן התקדמות משמעותית בפתרונות מותאמים אישית המותאמים לצרכים הייחודיים של המטופלים.

המימון מדגים את התנופה הגוברת של Nucleai בתעשיית מדעי החיים, מה שמתבטא בשיתופי פעולה עם למעלה מ-60% מ-20 חברות הביופארמה המובילות, גיבוי מיזמים ממשקיעים ידועים כמו Section 32 ו-Sanofi Ventures, ועכשיו עם M Ventures. המימון יאיץ את פריסת טכנולוגיית הניתוח המרחבי של Nucleai, שהופכת שקף ביופסיה סטטי לתוכנית פעולה דינמית מונחית בינה מלאכותית ומעצימה פתולוגים לצפות מחלות מורכבות כמו סרטן ולנווט בהן בצורה אינטליגנטית ובדיוק ללא תחרות.

על ידי שילוב אלגוריתמי בינה מלאכותית בגיוס פוטנציאלי של חולים לניסויים קליניים, Nucleai מובילה את הגישה הראשונה בתחום לרפואה מותאמת אישית. תהליך זה חיוני להגברת הדיוק של המיקוד וההפעלה של הטיפול בגוף, במיוחד עבור תרופות טיפוליות מתקדמות כגון צימודי נוגדן-תרופה (ADC) ותרופות דו-סגוליות. הפלטפורמה של Nucleai מתאימה אסטרטגיות טיפול לנוף הסלולרי המורכב של כל מטופל, תוך אופטימיזציה של בחירת משתתפי הניסוי הקליני. גישה מותאמת אישית זו לא רק משפרת את הסבירות לתוצאות קליניות מוצלחות, אלא גם תורמת משמעותית למהירות וליעילות של הבאת טיפולים חדשים לשוק.

באמצעות מינוף של בינה מלאכותית ולמידת מכונה (ML), Nucleai מנתחת תמונות פתולוגיות ונתונים מרחביים ברמת התא והרקמות. הטכנולוגיה הקניינית מחלצת דפוסים ומאפיינים מפורטים מתמונות רפואיות, ומציעה תובנות מעמיקות לגבי המיקרו-סביבה של הגידול, מורפולוגיה תאית ויחסים מרחביים בין סוגי תאים שונים. יכולות אלו מקדמות את פיתוח התרופות, משכללות את גילוי הסמנים הביולוגיים ומשפרות את דיוק המיקוד הטיפולי, מה שמוביל בסופו של דבר לאפשרויות טיפול שהן יותר יעילות ומותאמות אישית למטופלים.

אבי ויידמן, מנכ"ל ומייסד שותף ב-Nucleai, אמר, "ההשקעה של M Ventures מגבירה את יכולתנו להרחיב ולפרוס את טכנולוגיית הבינה המלאכותית המרחבית שלנו לגיוס חולים לניסויים קליניים, ותומכת בעבודתנו בתחומים המתפתחים במהירות של אימונותרפיה, צימודי נוגדן-תרופה ותרופות דו-סגוליות. החזון שלנו הוא שלכל תרופה טיפולית מהדור הבא יהיה אבחון נלווה המופעל באמצעות בינה מלאכותית, מה שיבטיח שמסלול הטיפול של כל מטופל יהיה מושכל ויעיל. המימון הזה מסייע לנו להרחיב באופן מדרגי את הבינה המלאכותית המרחבית, לא רק כדי ליירט מחלות, אלא כדי לצפות את התנהגותן המורכבת”.

נגה ירושלמי, מנהלת ההשקעות ב-M Ventures שמונתה לדירקטוריון Nucleai, מסרה כי "הטכנולוגיה של Nucleai בולטת בהיותה כלי הבינה המלאכותית המרחבית הראשון המשמש פתולוגים לבחירת חולים בניסויים קליניים המחובר ישירות לתוכנית לפיתוח תרופות, מה שמבדיל אותה מחברות אחרות. הלך הרוח המונע באמצעות ביולוגיה של Nucleai והגישה המולטי-מודאלית שלה, המשלבת נתונים פתולוגיים מסורתיים עם נתוני ביולוגיה מרחבית, מאפשרים תחזיות מדויקות יותר של תגובות הטיפול, מה שעולה בקנה אחד באופן מושלם עם המחויבות שלנו לייעל את המהירות שבה טיפולים חדשים מגיעים למטופלים".

על ידי חריגה אל מעבר לניתוח האנלוגי של הפתולוגיה המסורתית, Nucleai ממנפת בינה מלאכותית ליצירת מפות דינמיות ודיגיטליות מדגימות ביופסיות, תוך חשיפת האינטראקציות המורכבות הפועלות בתוך הרקמה. חדשנות זו מסמנת שינוי באבחון וטיפול במחלה, ומציעה נקודת מבט הקשרית מעמיקה המבססת את הפיתוח של תרופות טיפוליות חדשות.

אודות Nucleai

Nucleai היא החברה המובילה בתחום הסמנים הביולוגיים המרחביים המופעלים על ידי בינה מלאכותית, המניעה חדשנות בצומת שבין טכנולוגיה ושירותי הבריאות. תוך מינוף שיטות אנליטיות גאו-מרחביות מתחום המודיעין הצבאי, היא מיירטת, מפרשת ומנתחת שיחות סלולריות מורכבות ואינטראקציות מכוונות-מרחב בתוך דגימות רקמה, ומתרגם אותן לתובנות ניתנות לפעולה. הפלטפורמה של Nucleai מעניקה לפתולוגים ולחוקרים תוכנית פעולה עתירת נתונים המופעלת על ידי בינה מלאכותית, וסוללת את הדרך לקבלת החלטות מושכלות יותר בפיתוח תרופות דו-סגוליות, צימודי נוגדן-תרופה (ADC) ואימונותרפיה. בין המשקיעים של Nucleai נכללים Section 32, Sanofi, Vertex Ventures, M Ventures ו-Debiopharm Innovation Fund. משרדיה הראשיים נמצאים בישראל ובשיקגו. למידע נוסף, בקרו בכתובת www.nucleai.ai.

אודות M Ventures

M Ventures היא זרוע הון הסיכון הארגונית האסטרטגית של Merck KGaA, דרמשטט, גרמניה. מהמטה שלה בהולנד וממשרדים בגרמניה, ארה"ב וישראל, M Ventures משקיעה ברחבי העולם ברעיונות טרנספורמטיביים המונעים על ידי יזמים חדשניים. לוקחת תפקיד פעיל בחברות הפורטפוליו שלה, M Ventures משתפת פעולה עם צוותי ניהול ומשקיעים משותפים בתרגום תגליות מדעיות להצלחה מסחרית. M Ventures מתמקדת בזיהוי ומימון של פתרונות חדשים לכמה מהאתגרים הקשים ביותר, באמצעות יצירת חברות והשקעות הון בתחומים שישפיעו על החיוניות והקיימות של העסקים הנוכחיים והעתידיים של Merck KGaA, דרמשטט, גרמניה.

http://www.m-ventures.com/

אנשי קשר

Consort Partners בשירות Nucleai
nucleai@consortpartners.com

 

מקור: Nucleai

 

תוכן הודעה זו בשפת המקור, הוא הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. התרגומים הם למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם עם המסמך בשפת המקור, שהוא הגרסה היחידה של טקסט זה שהוא בעל תוקף משפטי.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire