"על אדן הזמן" – ספר שירים חדש על מסע בזמן, מטאפורות ואהבה

"על אדן הזמן" הוא ספר שירים חדש ומיוחד שחיברה ענת ישר, בהוצאת הספרים אוריון, והוא שופע מטאפורות ודימויים במסע בזמן, חזיונות לב, ופלפולי לשון ייחודיים.

ענת ישר, 52, תושבת אשדוד, אמנית רב תחומית, בוגרת סמינר שהחלה לכתוב שירים בגיל 16.  ענת ישר מספרת, "שיריי עוסקים בעיקר ברגשות הנפש, במורכבות הפנימית, על הגלוי והנסתר, התחבטויות ותהיות, חוויות ומשמעויות, במסע בזמן, מכל הסובב ביקום. לטבע השפעה ניכרת והשראה על שיריי, העוצמה והאנרגיות יוצרים תשלובת שירים על נפש האדם והטבע במיוחד לים שאופיו נשזר בטבעיות. בתוך סערת הנפש ופולמוס הרגש והדילמות, יש גם קצת שירי אהבה. מאד מתחברת אל דבריו של הנרי וורד ביצ'ר שאמר: "כל אמן טובל את מכחולו בתוך נשמתו, ומצייר את הטבע שלו עצמו" . 

בספר משובצים משחקי לשון והוא מהווה מסע אל הנפש ומאווים כמוסים.

ענת ישר נולדה ברחובות, נישאה לאיש חיל הים וחייתה גם באופירה בשעתו, שארם-א-שייח. יש לה בן ושתי בנות בוגרים שחלקם גם שרתו  בחיל הים.    

ענת ישר עובדת עם ילדים בגיל הרך ולאחרונה היא מנהלת באשדוד פעוטון איכותי קטן, השם דגש על מיחזור ואיכות הסביבה. היא התמחתה גם בבניית משחקים, חלקם מגרוטאות. כמו כן עוסקת בצילום, פיסול קראמי, פיסול בנייר, יציקות אבן ומלט  ומלמדת בתחום.  החומר הוא עוד דרך לביטוי עצמי ולאמירה  אישית, לשלווה פנימית ורוגע. היא משלבת חומרי גלם שונים בתהליכי היציקה בעבודה חופשית,  שמביא יצירתיות מחשבתית וחיבור הרמוני לרבדים רגשיים-נפשיים.

זהו ספר הביכורים שלה ואת השירים בחרה מבין יצירותיה ב-9 השנים האחרונות. 

"על אדן הזמן" מאת ענת ישר, הוצאת הספרים אוריון, 140 עמודים, מחיר לצרכן 56 ש"ח, להשיג בחנויות הספרים או ישירות מהמחברת בטלפון 052-5118963.

מתוך הספר שיר שמבטא את תהיות הנפש במבוכי עבר ועתיד..

פּוֹרֶשֶׂת כְּנָפַיִם             

 כְּאֶבְיוֹן כְּמִיהוֹת,

 מְקַבֶּצֶת פְּעִימוֹת אוֹר

 בְּמִרְוְחֵי זְמַן

 מְנַסָּה לִדְאוֹת בְּסִדְקֵי חָלָל 

 נִלְכֶּדֶת בֵּין עֳפָאָיו

 חָגָה בִּנְתִיבֵי רוּחַ.

 

צִפּוֹר קְטַנָּה פְּרוּמַת כָּנָף

נוֹתְרָה בְּעֶרְגוֹת רַחַף

 

בִּנְהִי רָזֶיהָ.