מנהיגים גלובליים מתכנסים כדי להחליף שיטות עבודה מומלצות במדיניות בריאות הכבד

מנהיגים גלובליים מתכנסים כדי להחליף שיטות עבודה מומלצות במדיניות בריאות הכבד

מנהיגים גלובליים מתכנסים כדי להחליף שיטות עבודה מומלצות במדיניות בריאות הכבד

מכון הכבד העולמי מכנס מפגש פורה בשולי WHA77

ז‘נבה, שוויץ, 29 במאי 2024 (GLOBE NEWSWIRE) –

  - Global Liver Instituteמכון הכבד העולמי (GLI) כינס מנהיגים עולמיים מכובדים לאירוע בשולי אסיפת הבריאות העולמית ה-77 בז‘נבה, שוויץ, תחת הכותרת "ביחד למען בריאות כבד טובה יותר: הגברת שיטות עבודה מומלצות ברחבי העולם", בשיתוף עם האגודה האירופית לחקר הכבד (EASL). כעת, בשנתו השנייה, המפגש האקסקלוסיבי הזה משך במהירות מנהיגי בריאות מרחבי העולם להפוך לכוח מניע ליוזמות מדיניות בריאות כבד.

כדי להשלים את האירוע, מכון הכבד העולמי GLI פרסם את שיטות עבודה מומלצות במדיניות בריאות הכבד: דו"ח בריאות הכבד הוא בריאות הציבור, אשר מעריך הצלחות שהיו למדינות מסוימות במדיניות בריאות הכבד כדי לתת תובנות ולקדם מדיניות יעילה ברחבי העולם. הדו"ח מדגיש אתגרים מתמשכים העומדים בפני מטופלים ברחבי העולם ומדיניות מתחשבת ויסודית המתמודדת עם אתגרים אלה. הוא מביא דוגמאות ממצרים, הודו, אירלנד, סקוטלנד וטורקייה, ומציג אמצעים כגון שימוש בנתוני רפואה ראשונית כדי לסנן אוכלוסיות בסיכון גבוה ושילוב מחלת כבד שומני בתוכניות לאומיות המתמקדות במחלות לא מידבקות. יותר מ -100 סוגים של מחלות כבד - המונעים על ידי מגוון רחב של סיבות, החל גנטיים, דרך ויראליים, ועד חשיפת יתר לחומרים רעילים - מציבים אתגרים משמעותיים לקהילות גלובליות ולמערכות הבריאות המשרתות אותן:

*מחלת כבד גורמת ל -2 מיליון מקרי מוות בשנה ברחבי העולם.

*על פי הערכות, כ-1.5 מיליארד בני אדם בעולם סובלים ממחלת כבד כרונית – עלייה של 13% מתחילת המילניום.

 *כ-70% ממקרי סרטן הכבד ניתנים למניעה – אך הוא עדיין מתמודד עם שיעורי אבחון מאוחרים ופרוגנוזה גרועה.

*נראה כי אפילו מחלות כבד נדירות עולות; בגרמניה, למשל, שכיחות המחלה הנדירה כולנגיטיס טרשת ראשונית עלתה בכ-30% בתוך פחות מחמש שנים.

"אנחנו כל כך אסירי תודה לעבוד עם שותף כה מתמשך, EASL, ועם חברי פאנל המומחים שהוצגו, כדי להראות כיצד טיפול בבריאות הכבד עולה בקנה אחד עם השגת סדרי עדיפויות עולמיים גדולים לבריאות הציבור", שיתפה דונה ר. קרייר, JD, מנכ"לית GLI. "השקנו את יוזמת בריאות הכבד היא בריאות הציבור בבריטניה בשנת 2022 בתקווה לעסוק ולעורר השראה במנהיגים בינלאומיים ושרי בריאות לפרוס את המערך המגוון והעוצמתי של כלי בריאות הציבור העומדים לרשותם למשימות של מניעה, זיהוי וטיפול במיליונים בסיכון או חיים עם מחלות כבד והיום הוא אבן דרך משמעותית.

בתצוגה יוצאת דופן של שותפות מרובת בעלי עניין והתקדמות שנבנתה על הצלחת אירוע הפתיחה, האירוע המחיש את ההתרחבות וההתרוממות של שיתוף הפעולה. לקבלת רשימה מלאה של דוברים, כולל דמויות מפתח ממשלתיות בתחום הבריאות, כמו גם מנהיגים של ארגונים בעלי שם בינלאומי, אנא עיינו בסדר היום של התוכנית.


"אנו שמחים לארח את האירוע הזה לצד GLI ומצפים לראות את ההשפעה הגלובלית המהדהדת שלו", שיתף ד"ר אלכסנדר קראג, MD, PhD, MBA; מזכ"ל EASL. "זה קריטי שהאירוע הזה יתרחש בז‘נבה, שוויץ, בשולי אסיפת הבריאות העולמית ה-77, בזמן שמנהיגים מכל מדינה חברה יעבדו יחד כדי להכין את סדר היום הבריאותי של השנה הבאה".

קובץ מצורף

יחד לבריאות כבד טובה יותר

למידע נוסף:

Christine Maalouf

Global Liver Institute

cmaalouf@globalliver.org

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire