תקציב הפדרלי מעניק לשר הבריאות של קנדה את הכוח להגביל את הגישה לאמצעי מניעה

תקציב הפדרלי מעניק לשר הבריאות של קנדה את הכוח להגביל את הגישה לאמצעי מניעה

אוטווה, 29 במאי 2024 (GLOBE NEWSWIRE) –

התקציב הפדרלי, שאמור לעבור לפני סוף יוני, כולל שינויים בחוק המזון והתרופות המעניקים לשר הבריאות הקנדי את הסמכות (סעיף 326) לעקוף אישור רגולטורי לתרופות ללא מרשם, מוצרי בריאות טבעיים ומכשור רפואי. דיוויד קלמנט ממרכז בחירת הצרכנים בטורונטו (The Consumer Choice Center‘s Toronto ) מסביר מדוע הכוח החדש הזה מוביל את קנדה לנתיב מסוכן.

"מתן סמכות לשר הבריאות לעקוף אישורי Health Canada על תרופות ללא מרשם, NHPs ומכשור רפואי יוצר תרחיש בשל לניצול לרעה של השרים, כאשר שר הבריאות עוקף את Health Canada כדי להסדיר מעמדה של הטיה, או בתגובה לכותרות רעות", אמר קלמנט.

"הכוח הזה בעייתי עוד יותר בהתחשב במוצרים ובתרופות שהשינוי מכסה. כפי שנכתב, שר בריאות עתידי יוכל להשתמש בסמכות זו כדי להגביל את הגישה לתרופות ללא מרשם כמו Plan B, או אמצעי מניעה כמו התקנים תוך רחמיים, ולעשות זאת לחלוטין לפי שיקול דעתו", אמר קלמנט.

"אם הליברלים באמת מחויבים להבטיח שלנשים תהיה גישה לאמצעי מניעה מסוימים, הם לא יתנו לשר הבריאות העתידי את הסמכות והיכולת לעקוף את אישורי משרד הבריאות הקנדי. בכך שהם נותנים לשרי הבריאות העתידיים את הכוח הזה הם מכינים את השולחן להגבלות", אמר קלמנט.

***מנהל CCC לענייני צפון אמריקה, דיוויד קלמנט, זמין לדבר עם כלי תקשורת מוסמכים על תקנות צרכניות וסוגיות של בחירת צרכנים. אנא שלחו פניות מדיה אל david@consumerchoicecenter.org.

CCC מייצגת צרכנים ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם. אנו עוקבים מקרוב אחר מגמות רגולטוריות באוטווה, וושינגטון, בריסל, ז‘נבה ונקודות חמות אחרות של רגולציה ומיידעים ומפעילים צרכנים להילחם על #ConsumerChoice. קבלו מידע נוסף בכתובת consumerchoicecenter.org.

למידע נוסף וליצירת קשר:

David Clement

Consumer Choice Center

david@consumerchoicecenter.org

905-220-0704

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GlobeNewswire