אקזיט ענק לקדנט הישראלית :Align Technology תרכוש את המובילה בסריקת פנים הפה קדנט תמורת 190 מיליון דולר

אקזיט ענק לקדנט הישראלית :

Align Technology תרכוש את המובילה בסריקת פנים הפה קדנט תמורת 190 מיליון דולר

הרכישה ממצבת את אליין כמובילה בסריקת פנים הפה

 ומאיצה את האימוץ של Invisalign

 

סן חוזה, קליפורניה, 29 במרס 2011 (GLOBE NEWSWIRE –נוי תקשורת) –

Align Technology, Inc. (Nasdaq:ALGN) הודיעה היום שחתמה על הסכם סופי לרכישת החברה הפרטית Cadent Holdings, Inc. (קדנט), ספקית מובילה של פתרונות סריקה דיגיטלית תלת מימדית ליישור ורפואת שיניים שמושבה בקרלסטאד, ניו ג'רזי. קדנט מחזקת את היכולת של אליין להגדיל את האימוץ של Invisalign על ידי שילוב הטיפול באמצעות Invisalign באופן מלא יותר עם כלים והליכים רפואיים המקובלים ברפואת שיניים. השילוב של שתי החברות יאיץ את השימוש בסריקת פנים הפה בענף רפואת השיניים על ידי מינוף טווח ההגעה הגלובלי של מערך המכירות של אליין, היכולות המקצועיות ויכולות השיווק לצרכנים הנרחבות ובסיס המשתמשים המונה יותר מ-55,000.

 בחמש השנים הבאות, סורקי פנים הפה ייכנסו לשימוש נרחב ברפואת שיניים והטכנולוגיה של סריקת פנים הפה תשנה את ענף רפואת השיניים. לפי iData Research, Inc., שיעור הצמיחה של סורקי פנים הפה יעלה על 20% בין 2010 ו-2015. הרכישה של קדנט מגדילה את המינוף האסטרטגי של אליין על ידי הדגמת הערך של יישומים במרפאה שמפשטים באופן דרמטי את הטיפול, והופכים את כל ההליך של Invisalign לקל יותר לחולה ויעיל יותר לרופא. בנוסף, גם השימוש בטכנולוגיות דיגיטליות לרפואת שיניים משקמת כגון תיב"מ או שחזורים במרפאה גדל במהירות וסריקת פנים הפה נחוצה כדי לאפשר את החלק החיוני הזה ברפואת שיניים. הרכישה של קדנט ממצבת את אליין כמובילה באחת מהזדמנויות הצמיחה הטובות ביותר ברפואת שיניים ושירותי רפואה כיום.

"אנו נלהבים מאפשרויות הצמיחה שמספקת קדנט, לא רק מבחינת האצת האימוץ של מיפוי פנים הפה בקרב העוסקים ברפואת שיניים, אלא גם בהגדלת הערך עבור משתמשי Invisalign הקיימים", אמר תומס מ. פרסקוט, נשיא ומנכ"ל Align Technology. "לקדנט יש צוות חזק של אנשים מאוד מוכשרים ותרבות הדומה לשלנו עם הדחף, קלות התנועה והמהירות הנחוצים כדי להמשיך לספק פתרונות חדשניים ללקוחותינו".

קדנט מובילה את ענף סריקת פנים הפה באופטיקה דיגיטלית וסריקה ללא אבקה, והטכנולוגיה הכוללת שלה נמצאת בחזית המגמה בענף להגברת השימוש בפתרונות של דימות דיגיטלי שהשימוש בהם צפוי להתרחב ברפואת שיניים בחמש השנים הבאות. קדנט מביאה לאליין הכרת שוק משלימה וטכנולוגיית תיב"מ חדשנית ברפואת שיניים משקמת, כולל יכולות באחסון רשומות רפואיות ומיטבעים דיגיטליים להכנת כתר וגשר, ציפויים, שתלים והליכי שיקום אחרים. בדומה לאליין, גם לקדנט יש מומחיות רבה במידול דיגיטלי מתקדם, פיתוח תוכנה אמינה ומערכות משולבות.

לקדנט יש היצע של מוצרים ושירותים הטובים בענף לרפואת שיניים משקמת ויישור שיניים הכולל את סורקי פנים הפה iTero ו-iOC. טכנולוגיית iTero של קדנט מספקת לרופאים טווח שלם של אפשרויות שיקום לבחירה, גמישות בבחירת מעבדות ותהליכי הכנה ושליטה על מתן טיפול בסטנדרטים הגבוהים ביותר למטופליהם. טכנולוגיית iOC של קדנט, המשמשת בעיקר ליישור שיניים, מבטיחה מיטבע ראשון מדויק יותר, ומאפשרת יישומים קליניים עתירי ערך וחוויית מטופל הרבה יותר טובה. לקדנט יש גם מגוון של שירותים ומוצרים מובילים ליישור שיניים, בכללם OrthoCAD iQ, OrthoCAD iCast ו-iRecord.

הרכישה של קדנט באה אחרי ההודעה בינואר 2011 על הסכם פיתוח משותף בין אליין וקדנט לפתח ביחד יישומי תוכנה ל-Invisalign שיפעלו בסורקים של קדנט. הרכישה מרחיבה את הסכם הפיתוח על ידי יצירת פלטפורמת סריקה דיגיטלית ייעודית להספקת יישומי Invisalign לרופאי השיניים במרפאה והרחבת הנוכחות של אליין לרפואת שיניים משקמת. השילוב של הטכנולוגיות ועמדות הובלת השוק של שתי החברות יוצר הזדמנות משמעותית ליצור צמיחה ולבנות ערך ללקוחות ולבעלי המניות

כחלק מתוכנית מתמשכת להערכת יכולת הפעולה ההדדית של מערכות לסריקת פנים הפה לשימוש עתידי עם טיפולי Invisalign, אליין מבצעת בדיקות ביתא סופיות במערכות של קדנט ומצפה להודיע על יכולת פעולה הדדית של הסורקים שלה ברבעון השני של 2011.

לפי תנאי ההסכם, אליין תשלם בערך 190 מיליארד דולר במזומן תמורת כל המניות של קדנט. הרכישה כפופה להתניות סגירה סטנדרטיות שונות, כולל תום תקופת ההמתנה הרלבנטית לפי חוק הארט סקוט רודינו (HSR), והיא צפויה להיסגר במהלך הרבעון השני של 2011.

אליין מצפה שהרכישה של קדנט, על בסיס GAAP (העקרונות החשבונאיים המקובלים), תדלל את הרווח למניה בשנת הכספים 2011 ומצפה שהרווח המדולל למניה non-GAAP בשנה יהיה בתחום $0.70 עד $0.75, לא כולל עלויות שקשורות לרכישה, הכוללות פחת של נכסים לא מוחשיים שנרכשים, עלויות שקשורות לעסקה ועלויות של תוכנית להשארת עובדים. החברה מצפה שהעסקה תגדיל את הרווח למנייה non-GAAP בשנת הכספים 2012, לא כולל עלויות שקשורות לרכישה, הכוללות פחת של נכסים לא מוחשיים שנרכשים ועלויות של תוכנית להשארת עובדים.

שידור אינטרנט ושיחת ועידה של אליין

אליין ערכה שיחת ועידה ב-29 במרס 2011 בשעה 16:30 שעון החוף המזרחי, 13:30 שעון החוף המערבי, לדיון ברכישה של קדנט. שיחת הוועידה גם תועבר בשידור חי באינטרנט. כדי לגשת לשידור האינטרנט, גשו לחלק "Events & Presentations" תחת הכותרת "Company Information" באתר האינטרנט לקשרי משקיעים של אליין בכתובת http://investor.aligntech.com. כדי לגשת לשיחת הוועידה, חייגו 201-689-8261 בערך חמש עשרה דקות לפני תחילת השיחה. אם אינכם מצליחים להאזין לשיחה, קובץ ארכיון של השידור יהיה זמין החל משעה לערך אחרי סיום השיחה ויישאר זמין למשך כ-12 חודשים. בנוסף, אפשר לגשת להשמעה חוזרת של השיחה בטלפון על ידי חיוג למספר 877-660-6853 עם מספר חשבון 292 ואחריו # ומספר ועידה 370014 ואחריו #. בהתקשרות מחוץ לארה"ב צריך לגשת להשמעה החוזרת על ידי חיוג למספר 201-612-7415 ושימוש באותו חשבון ואותו מספר ועידה המצוינים לעיל. ההשמעה החוזרת בטלפון תהיה זמינה עד 11 באפריל 2011 בשעה 17:30 שעון החוף המזרחי.

 אודות Align Technology, Inc.

Align Technology מתכננת, מייצרת ומשווקת את Invisalign, שיטה קניינית לטיפול באי-סגר שיניים, או שיניים לא מיושרות. Invisalign מתקנת את אי-הסגר באמצעות סדרה של מכשירים שקופים, כמעט בלתי נראים וניתנים להסרה שמזיזים בעדינות את השיניים למיקום הסופי הרצוי. משום שאינה מסתמכת על שימוש בזיזים ותילים מתכתיים או קראמיים, היא מפחיתה משמעותית את המגבלות האסתטיות והאחרות שקשורות לגשרים ליישור שיניים. Invisalign מתאימה לטיפול במבוגרים ובבני נוער. Align Technology הוקמה במרס 1997 וקיבלה את אישור ה-FDA לשווק את Invisalign ב-1998. כיום, משפחת מוצרי Invisalign כוללת את Invisalign, Invisalign Teen, Invisalign Assist, Invisalign Express, ו-Vivera Retainers.

למידע נוסף על Invisalign או כדי למצוא רופא שיניים שעבר הכשרה ב-Invisalign באזור שלכם, בקרו באתר www.invisalign.com.

 

אודות קדנט

קדנט היא הספקית המובילה של פתרונות תיב"ם דיגיטליים תלת ממדיים לענפי רפואת ויישור השיניים. החברה משרתת אלפי מקרים ביום ובסיס הלקוחות שלה מתרחב במהירות. המוצרים של קדנט, בכללם Cadent iTero(TM), iOC(TM) המופעל באמצעות iTero(TM), OrthoCAD(TM) iCast(TM) ו-iQ(TM), משפרים את היעילות והמועילות של טיפולי שיניים ויישור שיניים תוך הגדלת ההכנסות של ספקי שירותי בריאות השן. החברה נתמכת על ידי סינדיקט של משקיעי הון סיכון מובילים, ביניהם Fortissimo Capital, Apax Partners, Panorama Capital (JPMorgan Partners), STAR Ventures, SV Life Sciences ו-IBT. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.cadentinc.com.

מידע צופה פני עתיד

הודעה לעיתונות זאת כוללת מידע צופה פני עתיד, כולל אמירות המתייחסות לשילוב המחזק את היכולת של אליין להגדיל את האימוץ, הסיוע להאצת השימוש בסריקת פנים הפה ויצירת הזדמנות משמעותית ליצור צמיחה ולבנות ערך, המגמה בענף שפתרונות של דימות דיגיטלי הופכים לסטנדרט ברפואת שיניים, הציפיות בנוגע להודעה על יכולת פעולה הדדית והציפיות בנוגע להשפעה הצפויה של הרכישה על הרווח למניה ב-2011 ו-2012. מידע צופה פני עתיד הכלול בהודעה לעיתונות הזאת והמתייחס לציפיות לגבי מאורעות או תוצאות עתידיים מבוסס על מידע שזמין לאליין בתאריך של הודעה זאת. הקוראים מוזהרים שהמידע הצופה פני עתיד הזה הוא רק תחזיות והוא נתון לסיכונים, אי ודאויות והנחות שקשה לחזות אותם. כתוצאה מכך, התוצאות בפועל עשויות להיות שונות באופן משמעותי ומנוגדות לאלה המובעות במידע צופה פני עתיד כלשהו. הגורמים שעשויים לגרום לשוני הזה כוללים אך לא רק סיכונים שאליין לא תאחד ותשלב בהצלחה את העסקים, הפעילות והמוצרים של קדנט עם אלה של אליין בזמן ובאופן חסכוני, סיכונים שהתועלת הפיננסית והתפעולית הצפויה מהעסקה לא תתממש, וסיכונים שהעסקה תתעכב או בסופו של דבר לא תוגשם. סיכונים אלה ואחרים מפורטים מעת לעת בדוחות התקופתיים שאליין מגישה לרשות האמריקנית לניירות ערך (SEC), כולל אך לא רק הדוח השנתי שלה על גבי טופס K-10 לשנת הכספים שהסתיימה ב-31 בדצמבר 2010, שהוגש ל-SEC ב-24 בפברואר 2011. אליין לא מתחייבת לשנות או לעדכן בפומבי מידע צופה פני עתיד כלשהו מכל סיבה שהיא.

אודות מידע פיננסי non-GAAP

הודעה לעיתונות זאת כוללת מדד פיננסי non-GAAP. יש לשקול את המדד הפיננסי non-GAAP הזה, המשמש כמדד לביצועים של אליין, בנוסף למדדים של הביצועים הפיננסיים של אליין שמכינים אותם לפי GAAP ולא כתחליף להם או כטוב מהם. ספציפית, הוצאות חד פעמיות כלשהן על עלויות הקשורות לעסקה, עלויות של תוכנית להשארת עובדים ופחת של נכסים לא מוחשיים שנרכשים לא נכללות בדילול הצפוי של הרווח למניה. ההצגה של המידע הפיננסי הזה לא נועדה שישקלו אותו במבודד או כתחליף למידע הפיננסי שמכינים ומציגים בהתאם ל-GAAP או כטוב ממנו. אליין תקבע את הפחת המתאים של נכסים לא מוחשיים שנרכשים אחרי הסגירה, ובהתאם אינה יכולה להעריך באופן סביר כעת את ההשפעה על הרווח למניה GAAP .

אנו משתמשים במדד הפיננסי non-GAAP הזה משום שאנו מאמינים שהוא שימושי ומספק מידע משלים משמעותי להערכת הדילול הצפוי של הרווח למניה לא כולל ההוצאות הקשורות לעסקה. ההנהלה שלנו מאמינה שהמדד הפיננסי non-GAAP הזה מספק מידע משלים משמעותי לגבי "הביצועים התפעוליים הליבתיים" שלנו. ההנהלה מאמינה שהביצועים התפעוליים הליבתיים מייצגים את הביצועים של אליין במהלך הפעילות הרגילה, השוטפת והמקובלת. בהתאם, ההנהלה לא כללה בביצועים התפעוליים הליבתיים הוצאות מסוימות, הכנסות ודברים אחרים שאפשר שאינם מהווים אינדיקציה לביצועים התפעוליים שלנו. אנו מאמינים שהן ההנהלה והן המשקיעים יפיקו תועלת מהתייחסות למדד הפיננסי non-GAAP הזה כשהם מעריכים את הביצועים שלנו ומתכננים, חוזים ומנתחים תקופות עתידיות. המדד הפיננסי non-GAAP הזה גם מפשט להנהלה את ההערכה הפנימית של השוואות בין תקופות. אנו מאמינים שהמדד הפיננסי non-GAAP הזה שימושי למשקיעים כי (1) הוא מאפשר שקיפות רבה יותר בנוגע למדדי מפתח המשמשים את ההנהלה בקבלת ההחלטות התפעוליות והפיננסיות שלה, (2) המשקיעים המוסדיים שלנו וקהיליית האנליסטים מקבלים אותו ומשתמשים בו כדי לפשט את ההשוואות עם תקופות דיווח קודמות ועוקבות.

 

אנשי קשר:

אשת קשר למשקיעים

         Shirley Stacy

         Align Technology, Inc.

         (408) 470-1150

         sstacy@aligntech.com

אשת קשר לעיתונות

         Shannon Mangum Henderson

         Ethos Communication, Inc.

         (678) 261-7803

         align@ethoscommunication.com

** ההודעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינ"ל GlobeNewswire