ספר חדש: "אותיות בגן חיות" – ללמד ילדי גן את אותיות האלף-בית באמצעות בעלי החיים

ספר המפגיש את הילדים עם חיות מוכרות ואהובות ומלמד אותם לשנן אמצעים לקריאה 

ספר חדש וייחודי מקרב את ילדי הגיל הרך אל עולם בעלי החיים ומסייע להם, תוך כדי היכרות מחורזת, שינון של אותיות האלף-בית. אותיות בגן חיות הוא ספר עליז, נעים, פדגוגי ומושך, שחיברה סוניה בראנדט, מחנכת שניסיונה הרב בחינוך, הביא אותה להוציא לאור את הספר המקסים.

סוניה בראנדט ילידת קייב, אוקראינה, עלתה לארץ בשנת 1990 עם בעלה ובתה. טרם עלייתה, עסקה במשך 13 שנים  כעוזרת במאי בתיאטרון.  עם עלייתה ארצה, החלה לעבוד בתור מחנכת בגן ילדים של נעמ"ת.

"תמיד אהבתי להתבטא בכתיבה.", מספרת סוניה. "במשך שנות עבודתי בגן, נתנו לי הילדים את ההשראה לכתוב שירים וחיבורים לגיל הרך. הבנתי שילדים קולטים ולומדים מהר כאשר הדברים מובאים להם בחרוזים.

לפני 3 שנים העלנו בגן פרויקט הקשור למספר בעלי חיים ותוך כדי כך, החלטתי לנסות לכתוב על החיות בצורה שיכולה לתת ערך מוסף לילדים וכך צץ  הרעיון לספר על בעלי החיים, לפי אותיות ה-א'-ב".

הסופרת מציינת, כי מטרתה בספר היא להציג בפני ילדים בגיל הרך את אותיות ה-א'-ב', תוך כדי הצגה של מגוון רחב של בעלי חיים. ילדים מאוד מתחברים לבעלי חיים, וקל להגיע אליהם דרכם.

"אני מקווה שהספר יתרום וילמד ילדים רבים את ה-א'-ב' ויציג בפניהם את עולם בעלי החיים". "נטייל בגן חיות ונלמד כל אות ואות, כל חיה באות שונה, כיף ליד וילדה", חורזת הסופרת ופורסת בפני הזאטוטים הנלהבים את סיפורם של בעלי החיים, השונים והמגוונים.

הספר מיועד לבני הגילים 3 וחצי עד 5 והוא יצא השבוע בהוצאת אוריון. מחירו : 42 ₪.