"אסופת שירים" מאת אפרים נקר: שירים שנכתבו במשך 50 שנה מתקופת הילדות במעברה לאורך כל השנים

"אסופת שירים" מאת המשורר אפרים נקר (67) הוא ספר שירים ייחודי, בחרוזים, שנכתבו לאורך 50 שנה וליוו תחנות חשובות בחייו, החל מנערותו במעברה ועד ימינו.

אפרים נקר, תושב רמת גן, הוא איש שיווק למוצרי חשמל שפיתח שיטות שיווק חדשניות שזכו להכרה בינלאומית ולפרס שהוענק לו מטעם השוק האירופי המשותף.

 אפרים נקר מציין, כי ספרו הוא תמצית ומבחר של שירים שנכתבו בתקופות שונות, על נושאים מגוונים, שיש בהם חוכמת חיים. "השירה הזאת שנכתבה ולוותה אותי 50 שנה, מגיל 15, נועדה להנציח חוויות רבות, של התרשמויות וניסיון חיים .

 אפרים נקר נולד  בעיר בגדד בעיראק, ועלה ארצה בשנת  1951. נקר שירת בצהל ביחידות קרביות. את השירים החל לכתוב בגיל 15 ושיריו נוגעים לחויותיו במעברה ולכל אורך מסלול חייו המרתק.  "הספר מלווה אותי, את החברה הישראלית, בהתהוותה, בהתפתחותה, בהתנהגותה , במנהיגיה עם כל היתרונות והחסרונות שלהם. כתבתי שירי רגש בעת מועקה ושמחה ושירים רבים בתחומים רבים", מציין נקר.

הספר מועמד עתה גם לפרס ספרותי מטעם עירית רמת גן.

 עוד מסביר המשורר, לדוגמא, כי השיר "עלית עזרא ונחמיה" הוא מסמך נאמן לפי זכרונו כילד בן 8-10 והוא נכתב בהיותו חייל בצה"ל, להנצחת התקופה לפני העלייה לארץ, תיאור המחתרת היהודית בבגדד ואורח החיים של היהודי בשכונה, בשוק, בבית הכנסת, עד העלייה לארץ.

השירים מחולקים לנושאים, כאשר כל אחד מתייחס לתקופה ולציון דרך בחייו: השירה ואני, פילוסופיית החיים, שירי מולדת, עם ומדינה, שירי מועקה ותקווה.

הספר אסופת שירים יצא בהוצאת הספרים אופיר,  114 עמודים.