ספר חדש: הנעלם – מותחן על רקע פרשת ילדי תימן

לראשונה ספר מתח ישראלי

 סביב פרשה שהסעירה את המדינה

 הנעלם – הוא ספר מתח חדש על רקע פרשת ילדי תימן, שעוררה סערה ציבורית בישראל בשנות החמישים. מחבר הספר, זהר דוד, 47, כיום תושב שוהם, בוגר הטכניון ואיש צבא קבע לשעבר, פורש לפני הקוראים עלילה מרתקת וסוחפת עד לסיום המפתיע.

עלילת הספר עוקבת אחרי תינוק בן יומו שנעלם מבית החולים זמן קצר לאחר לידתו כאילו בלעתו האדמה, ומאז נותר בזיכרון בני משפחתו כבן האובד. הוועדות הממשלתיות עומדות בפני שוקת שבורה, אך המשפחה הקרובה אינה שוכחת.  בעדינות וברגישות משרטט זהר דוד עלילה מותחת ומרגשת, המתארת את חיפושיהם של בני המשפחה אחר הבן האובד ואת אזלת ידם של השלטונות בפרשה הכאובה. פגישה אקראית מובילה לשרשרת תצפיות ומעקבים ואט אט נפרם מעטה הסודיות שאפף את גיבור הפרשה, נחשפים סודות משפחתיים וזהויות השזורות בעבר הרחוק ולמסע החיפושים נרתמים אנשים טובים שהמקרה נוגע ללבם.       

הנעלם הוא סיפור אנושי, מותח ועוצר נשימה, חיפוש אחר פתרון המשוואה המסתורית על רקע פרשת "ילדי תימן" ספר על עיקשות, על נחישות, על ידידות אמת ובעיקר – על כוח רצון, פיקחות ואנושיות החוברים יחדיו.

זהר מסביר, כי המסר העיקרי בחיבור הספר הינו התקווה לכל אותם מקרים של הפרדת ילדים ממשפחתם, ובעקיפין - לטרגדיות של היעלמות ילדים, פרשות שהפכו מסתוריות ולא פוענחו.

הספר יצא בימים אלה לאור בהוצאת אוריון  ומחירו לקהל 69 ש"ח. הספר מיועד לציבור הקוראים הרחב, נוער ומבוגרים כאחד.