חשיפה דרמטית בספר חדש:זוג מוסלמי מלבנון עבר טיפולי פוריות בישראל והאישה הרתה מתרומת זרע של יהודי

הבן כנראה משרת כיום בצבא לבנון – הספר מזוודות של תקווה תורגם לערבית ועתה יצא לאור בעברית בישראל

סיפור אנושי ודרמטי, חוצה דתות ולאומים, על אישה מוסלמית עקרה כביכול שהרתה מתרומת זרע של יהודי,  מהווה מוקד ספרו של הסופר יורם כ"ץ,"מזוודות של תקווה", סיפור אמיתי מופלא, שכבר תורגם לערבית בארץ.

יורם כ"ץ (72), בעל חברת ייעוץ וסחר למרחב הערבי, מגולל את סיפורה האמיתי של צעירה מוסלמית שהסכימה להרות לזרע יהודי, בשל עקרות בעלה.  הסופר ששירת במלחמת לבנון ביחידת הממשל, חושף בספרו  סיפור מרגש  ודרמטי על בני זוג מוסלמים-סונים מלבנון, אשר פנו אליו , כדי שיסייע להם במצוקת ההורות שלהם. בדיקות בבית חולים בישראל העלו שהבעל הוא עקר ועל האישה לקבל תרומת זרע, כדי להרות.

 

הספר "מזוודות של תקווה" מלווה את בני הזוג בהתלבטויות הקשות שלהם עד אשר גומלת בליבם ההחלטה לקבל תרומת זרע בישראל, מתוך ידיעה ברורה שכל הסיכויים הם שמדובר בתרומת זרע של יהודי מישראל. האישה עברה את הטיפול בערך לפני 18 שנים, נכנסה להריון וילדה את בנה, שסביר להניח שכיום הוא חייל המשרת בצבא לבנון ואולי במסגרת אחרת, מציין יורם כ"ץ.   

 

הסופר מסביר, כי היחסים שלו עם המשפחה הערבית נותקו בשלהי שנות השמונים, כאשר לא ניתן היה לקיים מגע עם תושבי לבנון ומאז לא שמע מה עלה בגורלם.  25 שנים לערך המתין כ"ץ עם סיפורו המופלא ופורץ הדתות והגבולות. הוא החליט לבסוף להעלות את הסיפור על הכתב, לפני שהשנים ינקפו.

 

לפני כחודש יצא הספר בשפה הערבית והוא אמור להיות מופץ ברחבי המדינות הערביות. בימים אלה יצא הספר בעברית והוא משווק בחנויות הספרים. 

 

יורם כ"ץ מטעים כי בני הזוג התלבטו קשות עד שהחליטו על קבלת הסיוע בישראל. באותה תקופה לא היה בנק זרע בלבנון, אך  הטכנולוגיה הזו הייתה אפשרית בישראל. בני הזוג היו מלאי חששות ולבטים, בין היתר בשל הידיעה שהבן הוא בעצם מתרומת יהודי. אולם, כשהבינו שאין כל אפשרות אחרת, גמלה בליבם ההחלטה הקשה והטיפול עבר בהצלחה בבית חולים בישראל.

 

כ"ץ מוסיף, כי היה לו מאוד חשוב שהספר יופץ גם בארצות ערב ובמיוחד בלבנון, כדי שהציבור שם יבין שהתעמולה נגד ישראל מוגזמת ומגמתית. לדבריו, כבר קיבל תגובות חיוביות רבות מדוברי ערבית ואפילו הוא מקיים קשר עם מפיץ ספרים ללבנון.

 

הספר: "מזוודות של תקווה" בהוצאת אופיר, ניתן להשגה ברשתות סטימצקי וצומת ספרים ומחירו 75 ₪.