ספר חדש: אנשים ירוקים קטנים - סיפורי הרפתקאות ופכים קטנים של שורש לרר

אנשים ירוקים קטנים הוא קובץ סיפורים פרי עטו של שורש לרר, תושב הרצליה, מומחה לתכנון ופתוח תחבורה ותשתיות, שהיה מנהל בכיר בחברות ובתאגידים, מנכ"ל רשות הנמלים והרכבות לשעבר, ומטייל בלתי נלאה.

 

המחבר מדלג על מקומות ותקופות ומספר בלשון קולחת ורווית הומור על הרפתאותיו במקומות שונים בעולם, הן בערים גדולות וידועות והן בכפרים נידחים במזרח הרחוק ובדרום אמריקה.  בכל מקום, מצפה לו הפתעה.

 

הספר אנשים ירוקים קטנים נקרא ברצף עם חיוך ויש לו פואנטה ייחודית בכל סיפור וסיפור.  קובץ הסיפורים הקצרים אינו יומן מסע, אלא תיאור מרתק של אירועים ודמויות.

 

הספר יצא לאור בימים אלה בהוצאת  הספרים אוריון.  זהו קובץ של סיפורים שניתן להעביר איתם את הזמן בטיסות ארוכות, המתנות מעצבנות, בדידות בחדרי מלון או ערב באוהל לאחר התכרבלות בשק השינה וסתם להתפנק איתו במיטה או בשפת הים.

 

קטע מהספר:

 

"מה דעתכם לצאת העירה לבלות?" הצעתי. "אפשר ללכת לטברנה עם מוסיקה מקומית."

"אני מאד בעד," מיהרה להגיב הצעירה היפה.

מייקל נעץ בנו מבט חודר ופניו הזעיפו. "אי אפשר הערב," הפטיר.

"מה פירוש אי אפשר?" אמרתי וכבר התחלתי להתרומם מכיסאי, הרי רובע פלקה נמצא במרחק הליכה מהמלון, נוכל למצוא מקום יפה לבלות."

אולם, האוסטרלי הניח יד כבדה על כתפי וחבט שוב בשולחן שאיים לקרוס. בקבוק או שניים התרסקו בקול נפץ על הרצפה והמלצר האומלל מיהר לפנות את יתר הבקבוקים מהשולחן.

"אי אפשר, הם אורבים לנו בחוץ, זה מסוכן מדי," דמותו הענקית התכווצה קמעה.

"מי אורב לנו בחוץ? על מה אתה מדבר?"...

 

הספר בהוצאת הספרים "אוריון" הוא בן 188 עמודים ומחירו לצרכן 69 ש"ח.