ספר חדש: "דנה יכולה כל מה שהיא רוצה" – כיצד לנסוך ביטחון בקרב תינוקות

ספר חדש, המעודד ביטחון עצמי ועצמאות בקרב ילדים, יצא לאור בימים אלה. דנה יכולה כל מה שהיא רוצה – נכתב בידי סטפניה זנדברג רובינסקי מתוך הבנת פחדיהם של ילדים קטנים להתנסות בדברים חדשים ובלתי מוכרים. הספר מדגים את חשיבות הפתגם: אין דבר העומד בפני הרצון ונוסך ביטחון בקרב ילדים והוריהם, כבר משלב העוללות.

 

בסיפור זה שכתוב בפשטות ובחן, אנו עוברים צעד צעד, החל מהפסיעות הראשונות של התינוקת הקטנה, את ההתנסויות הראשונות שלה בשביל החיים.  כל פעילות חדשה שהיא עומדת בפניה, כל חוויה חדשה שהיא מגלה, צופנת הפתעה וחידוש: מה מצפה לי מעבר לפינה?  האם אצליח?  כל צעד כזה דורש העזה, והתגברות על חששות ועל קשיים.  דנה לא מתייאשת, מנסה ומצליחה!

 

המחברת היא ישראלית, השוהה זמנית בקליפורניה לרגל לימודים. סטפניה זנדברג רובינסקי שירתה בצה"ל כחובשת בחיל האוויר, בעלת תואר ראשון ב"זכויות האישה" ממכללת הייווארד בקליפורניה ומפעילת רנטגן מומחית בממוגרפיה מזה 15 שנה. הסופרת, אם לארבעה ילדים, משלבת את לימודיה ועבודתה בנסיעות סביב העולם בעקבות 7 פלאי עולם ונותרו לה עוד שניים מהם. כמו כן היא עוסקת במחול, ספרות, תכשיטנות וסריגה.  הסופרת מסבירה, כי חלומה לחזות בפלאי תבל עומד להתגשם והוא מקיש על הסיפור החדש, המעיד שכל אדם, צעיר או מבוגר, יכול לממש את חלומו.

 

הספר הייחודי מתאר את קורותיה של דנה העושה את צעדיה הראשונים כתינוקת ואחר כך כילדה, המתנסה בפעילויות שונות של לימוד ומשחק. מנסה, מעזה ומצליחה.

 

הספר בהוצאת אוריון מתאים לגילים 3 עד 5 .  מחיר: 42  ש"ח.