לראשונה: כיצד להתמודד עם נשיכות בגן הילדים –"יובל כבר לא נושך בכלל" ספר חדש מאת שירלי קרסו

כיצד מתמודדים עם תופעת הנשיכות בין זאטוטים בגני הילדים? ספר חדש עוסק לראשונה בבעיה מטרידה זו, אותה חוותה על בשר בנה הסופרת שירלי קרסו , שכתבה ספר ילדים אודות התופעה וכיצד לפתור אותה.

 

הספר יובל כבר לא נושך בכלל בהוצאת הספרים אוריון, מיועד לפעוטות בגיל הרך, החל מגיל שנתיים עד ארבע.

 

הסופרת מסבירה, כי תופעת הנשיכות מופיעה לרוב בגיל הפעוטון ומתרחשת על רקע השלב ההתפתחותי של הפעוט וחוסר היכולת שלו לווסת תסכולים. הספר מספר על יובל ששב מן הגן כשסימני נשיכה על ידו ועל חוסר האונים שלו ושל אמו  שתוהה למה הוא נושך. הפתרון שמציע הספר הוא שיחה עם הפה שמקבל חיים משלו ומאפשר ליובל להבין מה קורה לו, כשהוא כועס - יחד עם הרעיון שיובל יקבל פרס בכל פעם שלא ינשך בגן.

 

לספר מצורף דף מדבקות בו מופיעים האיורים של הספר שאמור לשמש כדף פרס ומציע להורים להשתמש בשיטת החיזוק החיובי, בכל פעם שהילד לא ינשך. כמו כן, בתחילת הספר מובא מידע תמציתי מהספרות המקצועית, המאפשר להורים להבין יותר על התופעה ומכוון אותם כיצד לפעול בעניין .

 

שירלי קרסו מספרת, כי הספר נכתב לאחר שבנה הבכור, יובל , היה חוזר מהגן נושך וננשך תופעה שהייתה מאד שכיחה בגן שלו. "הגננת ביקשה שאדבר איתו ואנסה להשפיע על המצב. כשחיפשתי בחנויות הספרים ספר בנושא, הופתעתי לגלות שאין שום ספר שעוסק בנושא הנשיכות וידעתי שסיפור הוא הדרך הטובה ביותר להגיע ליובל. כך החלטתי לכתוב ספר כזה בעצמי וזאת לאחר שלמדתי היטב את הנושא דרך הספרות המקצועית ומהתייעצות עם אנשי מקצוע וכמובן מהניסיון מול יובל וחבריו. בזכות שיטת החיזוק החיובי, הצלחתי להכחיד את עניין הנשיכות עד שנעלמו לחלוטין", מציינת הסופרת.

 

שירלי קרסו (32), היא מטפלת בפסיכודרמה, הבעה ויצירה, בעלת תוארBA  בתקשורת וחינוך ותעודת מטפל מטעם סמינר הקיבוצים. בעבודתה היא עובדת עם נוער וילדים בעלי  קשיים רגשיים, הפרעות התנהגות, הפרעות נפש ולקויות למידה.

 

שירלי , תושבת רשפון, היא אמא לשני ילדים: יובל בן ארבע ואורי בן שנה וארבעה חודשים.

 

"יובל כבר לא נושך בכלל" מאת שירלי קרסו, הוצאת הספרים אוריון, לא ממוספר, 45 ש"ח.